Edicioni i tretë i Panairit të Universiteteve franceze në Kosovë do të vijë tek ju, këtë radhë ONLINE!

Jeni student dhe jeni i interesuar për një shkëmbim jashtë vendit ? Dëshironi të përfitoni nga një sistem arsimor i përsosur dhe diploma prestigjioze të njohura ndërkombëtarisht? Edicioni i tretë i Panairit të Universiteteve franceze në Kosovë do të vijë tek ju, këtë radhë ONLINE! Aleanca Franceze e Prishtinës në bashkëpunim me Ambasadën e Francës […]

Read More
DELF dhe DALF

DELF DALF dhe DELF Junior

👨‍🎓👩‍🎓🌏📜🇫🇷DELF dhe DALF janë diploma zyrtare në gjuhën frënge të lëshuara nga Ministria Franceze e Arsimit dhe janë diploma të njohura në të gjithë botën. Ju informojmë që sesioni i ardhshëm i provimeve DELF / DALF do të mbahet më: 🔹17 qershor (A1, B1, C1) 🔹18 qershor (A2, B2, C2) 🔹19 qershor DELF Junior 👉Regjistrimi: […]

Read More

Sesioni pranveror në distancë

🤩Përfitoni nga izolimi në shtëpi për të përmirësuar aftësitë e juaja gjuhësore! Ne ofrojmë kurse të gjuhës frënge, shqipe dhe serbe, në grupe ose individuale, nga shtëpia juaj! Regjistrimi tani është i hapur. Kurset e para do të fillojnë të hënën në 13 Prill 2020. 👥💻 Programi në shqip: https://drive.google.com/open… Programi në anglisht: https://drive.google.com/open… ☎️📧Për […]

Read More

Kampet verore franceze

Regjistrohuni në kampet verore në frëngjisht! Programi: të mësuarit frëngjisht, aktivitete zbavitëse, aktivitete në natyrë.   8-12 korrik: Zbulimi i çështjeve mjedisore 26-30 gusht: Krijimi dixhital dhe video   Informata praktike: Ku? Në Aleancën Franceze të Prishtinës Kur? Nga ora 9:00 deri 13:00 (përfshihet një zamër) Kush? Të gjithë fëmijët dhe adoleshentët nga 6 deri […]

Read More

Punëtoria e Krishtlindje

🎄🎅Punëtoria e Krishtlindjeve mbahet me 20 Dhjetor në orën 18:00. Në program : dekorimi i pemës së krishtlindjeve, lojëra, kinema dhe surpriza të tjera! 🎁 3€ 2€ për studentët e Aleancës Franceze

Read More

Nesër në Prishtinë shënohet Festa e Muzikës 2018

Ambasada e Francës në Kosovë dhe Aleanca Franceze e Prishtinës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, me rastin e Festës së Muzikës, organizojnë disa koncerte në kryeqytet. Sipas njoftimit për media, programet për Festën e Muzikës do të nisin nesër, nga ora 17, në amfiteatrin e Sheshit “Zahir Pajaziti”. Bëhet e ditur se koncertet janë […]

Read More
X